Tējas maisiņu projekts. Izmēri

Sveikiņi!

Mums mājās jau ir daži tējas maisiņi, kurus esam pirkuši un manuprāt tas ir diezgan labs izmērs. Garumā tie ir 22 cm un platumā 12 cm. Tomēr jāņem vērā arī šuves malas, tādēļ sākotnēji domāju, ka griezīšu audumu izmērā 24×14 cm.

Taču tad atcerējos ka vēl viena interesanta lieta, kas mūsdienās notiek ir zelta griezums, kas ir perfektais izmērs. Tādā gadījumā izmēri būtu 13×21 cm skatoties Fibonači skaitļu virkni, ierēķinot arī 2 cm augšējās šuves malu un 1,5 cm katrai sānu malai. Kopā nepieciešams 44×16 cm liels auduma gabals.

Jāsaka gan, ka vienmēr iesaka nogriezt mazliet lielāku auduma gabalu nekā nepieciešams, lai nevajadzētu skaitīt visas rūtiņas, bet atlikt vidu apmēram un tad nogriezt vajadzīgajā izmērā.

Zelta griezums jeb dievišķā proporcija tiek izmantota visdažādākajās sfērās, sākotnēji par to biju dzirdējusi no fotogrāfijas, kad galveno objektu jāliek vietā, kur aiziet gliemezītis..to var atrast iegooglējot zelta griezums. Taču nesen atklāju, ka tā ir daudz plašāk lietota. Izrādās pat cilvēks ir veidots pēc tās principa. Fibonači skaitļu virkne darbojas šādi, 21:131,62, kas arī ir zelta proporcija. Es noteikti ieteiktu par to palasīt un apskatīties. Šeit ir dažas saites:

http://www.sakralageometrija.lv/zelta_griezums.html

https://www.google.lv/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj2wo36l5jMAhUDEJoKHQLJDeoQFgg7MAc&url=http%3A%2F%2Fwww.dzm.lu.lv%2Fmat%2FIT%2FVM_M_10%2Fsaturs%2F7_temats%2FM_10_06_VM3.ppt&usg=AFQjCNFp2R0ul_jmbq47nEHnLoLorvroDw&sig2=aOSxo2Hs9APNH6rXwcywXg

Šī otrā saite ir nenormāli liela, bet tā ir ļoti forša prezentācija!

Lai proporcionāli!
Liene

 

Advertisements

2 thoughts on “Tējas maisiņu projekts. Izmēri

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s