Tēju sēšana

Sveikiņi tējinieki!

Ejot uz veikalu nopirkt fenheli, kā parasti mazliet aizrāvos..

Tur vienmēr ir tik daudz foršu lietu!

Tā kā caur citiem projektiem esmu iepazinusi nedaudz tējvākšanas nodarbi, tad pievēršu uzmanību arī tai. Man nenormāli garšo piparmētras, plus tā ir arī laba dāvana Ziemassvētkos. Agrāk laukos mums bija riktīgi skaists piparmētru puduriņš, bet ar biežo pļušanu tās ir pazudušas pavisam, tādēļ mēģināšu šogad sasēt, nezinu vai jau šogad raža būs, bet jebkurā gadījumā arī nākamgad būs labi. Atgriežoties pie sēklu veikaliņa, galvenā doma bija nopirkt fenheli, taču sapratu, ka arī piparmētras būtu labi un kā vienmēr, meklējot tās, atradu tik daudz foršu citu augu – kliņģerītes, kuras esot ļoti labas, kumelītes, raudeni, asinszāli un izopu, kurš esot labs pirtij. Tā kā asinszāle un raudene mums laukos ir, tad nopirku visas pārējās un 13. aprīlī iesēju pa pus paciņai no katras, otru pusi paciņas mēģināšu sēt uzreiz. Vienīgi jāatrod vēl vieta, kur..

*Atgādinājums sev – Nākamreiz, kad kaut ko sēsi, uzreiz pieraksti, ko tur iesēji, lai nav jāmin!*

! Piparmētrām ļoti patīk stiepties, tāpēc viens piparmētru sēšanas piemērs – lielā podā, kuru ierok zemē un tad tās aug noteiktajā teritorijā un nekur nestiepjas.

Jau pēc 3 dienām – 16. aprīlī ir izlīduši pāris kliņģerīšu asni, kā arī pamazām lien ārā arī izopi. Pagaidām nav ne miņas no piparmētrām, kuras iesēju jau 11. aprīlī. Sāk likties, ka varbūt zeme bijusi pa sausu un tādēļ neizaug nekas, bet vēl kādu brītiņu nogaidīšu, varbūt vēl parādīsies, kā arī kumelītes no 13. aprīļa vēl nelien ārā.. Gaidīsim vēl…

23. aprīlis. Šogad galīgi neiet ar sēšanu, kliņģerītes stiepjas garumā, par ko man liels prieks, taču no pārējām tējām ne miņas, liekas arī izopi beidza stiepties. Izskatās, ka būs jāsēj atkal.

Šogad mēģināšu audzēt arī Lavandas, redzēs, kas sanāks. Esmu gan nokavējusi aprīli jau, tad nu iesēju vecā mēnesī 5.maijā un jaunā mēnesī 12. maijā. Paskatīsimies, kas sanāks. Ivonnas mamma teica, ka puķes drīkstot sēt līdz jāņiem, tad izaugs.

Tā, mazliet esmu visu iekavējusi rakstīšanā, jo pienācis jau jūnija vidus.

UPDATE: kumelītes beigu beigās tomēr izlīda un ir laimīgas nonākušas puķu dārzā, sētais izops nomira, tāpēc vēlāk iesēju pa taisno dārzā un tas laimīgi aug. Arī piparmētras neizauga sējot puķupodā, bet izrādās, ka bija dažas palikušas no iepriekšējiem gadiem, kā arī aizņēmos no vecmāmiņas dažas, kuras tagad jau riktīgi foršas un lielas (plus jau izmantotas Žaņa dzimšansdienā, vasaras dzērienā, kā arī ik pa laikam kādā tējā), nesen pie mums bija atbraukusi pirts guru un arī augu vākšanas zinātāja Liene (Šoreiz gan es nerunāju par sevi), un viņa man atveda apaļlapu piparmētru, kura arī jau izrādās man mazliet bija, bet piparmētru nekad nevar būt pa daudz!  No iepriekšējā gada dārzā izauga arī sirds melisa un stiprā piparmētra. Iesētā lavanda arī izlīda, gan tādiem maziem asniņiem, jau pārstādīju dārzā, bet redzēsim, vai līdīs ārā vai nē, plus, izrādās, ka arī lavanda man jau bija (labi, ka atbrauc zāļu sievas un visu pastāsta)! Kliņģerītes sastādīju, tās arī aug ļoti labi, iespējams tik viņām vairāk vietas vajag, pie manis viss tāds cieši, cieši klāt. Raudene neizauga, bet izrādās, ka man jau arī bija dārzā, kā arī augu vācēja Liene man vēl atveda, viņa atveda arī timiānu un balzāma biškrēsliņu.

Jūs laikam domājat, ka neesmu laba dārzniece, ja pati nezinu, kas atrodas manā dārzā, vienkārši sanācis tā, ka pirmajā Saules dārza gadā viss bija jauki, es visu zināju un viss bij kārtībā, taču pagājšgad man sanāca mazliet izbraukt, līdz ar to visu vasaru nebiju uz vietas un pavisam nezināju, kas notiek ar manu dārzu, tāpēc arī ir radušies augi, par kuriem neko nezinu..

Tas laikam arī būtu pagaidām viss, tagad gaidīsim, kad varēs vākt ^^

Lai aug!
Liene

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s